Konya İlimizde Kooperatifçilik Eğitimi Düzenlendi

27 Şubat 2024

Konya İlimizde Kooperatifçilik Eğitimi Düzenlendi

 


Ticaret Bakanlığı, Esnaf, Sanatkârlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğünce, belirlenen 20 ilimizde verilecek kooperatifçilik ve Kooperatif Bilgi Sistemi (KOOP-BİS) eğitimlerine Konya ilinde düzenlenen eğitim ile devam edildi.


Karaman Ticaret İl Müdürlüğünün koordinasyonunda İl Müdürlüğü personelleri ve Ticaret Bakanlığımıza bağlı kooperatif yöneticileri ve Mali müşavirleri, Karaman İl Tarım ve Orman Müdürlüğü personelleri, Kooperatif Yöneticileri ve Kooperatif Mali Müşavirleri, Karaman Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü personelleri, Kooperatif Yöneticileri ve Mali Müşavirlerin söz konusu eğitime katılımları sağlandı.


23 Şubat 2024 Cuma günü Konya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği ev sahipliğinde düzenlenen eğitim kapsamında, katılımcılar, 1163 sayılı Kooperatifler Kanunu'nda yapılan değişiklikler çerçevesinde kooperatiflerin yerine getirmesi gereken işlemler ile KOOP-BİS'in güncellenmesi sürecine ilişkin konularda bilgilendirildi.


Esnaf, Sanatkârlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Cevat AKGÖNÜLLÜ ve ilgili personelin katılım sağladığı eğitim, soru cevap bölümü ile sona erdi.